Dilmer Yabancı Dil Kursları

Dilmer Yabancı Dil Kursları

DİLMER’de tüm yabancı dillerin öğretimi, alanlarında uzman öğretim elemanlarıyla, 8-15 kişilik sınıflarda gerçekleştirilmektedir.

DİLMER’de dil öğretimi, dört temel dil becerisinin eşit ağırlıklı olarak (okuma, dinleme, konuşma, yazma) geliştirilmesine dayalıdır. Öğretim etkinlikleri her sınıfta bulunan, yansıtıcı, akıllı tahta gibi görsel-işitsel araçlarla desteklenmektedir.

DİLMER’de görev yapan tüm öğretim elemanları üniversitelerin dilbilim, filoloji ve yabancı dil öğretmenliği bölümlerinden mezundur. Öğretim elemanlarının bir bölümü başta Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde olmak üzere çeşitli üniversitelerde akademik kariyer yapmış veya yapmaktadır.

DİLMER bir dershaneden daha ziyade bilimsel akademik alt yapısıyla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi güvencesinde dil öğrenmek isteyen herkese kurs hizmeti veren bir araştırma-uygulama merkezidir.

DİLMER’e devam eden kursiyerlere sınıf içinde gerçekleştirdikleri yüz yüze eğitimin yanı sıra, internet üzerinden destekleyici öğretim hizmeti de sunulmaktadır. 

Kurslara devam ederek  kurları bitiren kursiyerler DİLMER Müdürlüğünce imzalanmış sertifika almaya hak kazanırlar. Ayrıca, öğrenilen dilden alınacak DİLMER sertifikaları, birçok kamu kuruluşu ile özel kuruluşlarda dil düzeyinin belirlenmesi açısından referans kabul edilmektedir.

Son Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, Pazartesi